שעות פתיחה

ראשון-חמישי
08:00 – 16:00
שישי

08:00 – 14:00
שבת
11:00 – 15:00

ניתן לתאם שעות עם דן

יש לכם שאלות למומחה תוכים?

נשמח לראותכם

חוות התוכים קיבוץ יגור, 
30065

Tel
04-9848981
הלל: 054-5618981
דן: 054-6448981

תוכים נפוצים

ג'קו

התוכי המבוקש ביותר בכל העולם ולאורך שנים. הג'אקו הוא התוכי הפיקח ביותר, בעל אוצר המילים הגדול ביותר ויחסית-תוכי לא רועש.הג'אקו נקשר לאדם אחד (כמו רב התוכים). הפופולריות שלו אינה מוטלת בספק. נראה שכ"כ הרבה אנשים לא טועים...הג'אקו לומד דיבור מתוך שמיעת הסביבה ולכן יש להציבו במקומות שאנשים מדברים (כמו סלון הבית).

קקדו אמברלה

מדבר מעט. תוכי לא שקט. אין כמוהו כחיית מחמד. הולך לאנשים רבים (בעיקר לבני הבית). תוכי שזקוק להרבה תשומת לב. אוהב מאוד מגע פיזי. תוכי שיודע להחזיר יחס ואהבה. המבוקש מבין זני הקקדו. גדול-46 ס"מ. מרשים מאוד בהופעתו.הנאמר פה מתאים גם לסוגי קקדו אחרים. תכונת הקשר לבני אדם היא תכונה של המשפחה כולה.

ארה

התוכי הגדול בטבע. מחייב כלוב גדול, דבר שלא תמיד אפשרי בבתים בישראל. רועש. בעל יכולת דיבור. נקשר לאדם אחד.

אקלקטוס

מבין קבוצת התוכים המדברים. הזכר ירוק והנקבה אדום-סגול. הזכר עדין מעט יותר מהנקבה. היתרון הבולט של האקלקטוס הוא שאינו נקשר לאדם אחד בלבד. מתאים בייחוד למשפחה בה יש כמה אנשים/ילדים שיש להם עניין בתוכי. אנחנו מתמקדים בתת-מין הקטן, ה"סולומון איילנד". הם נחשבים לנוחים יותר לקשר עם בני אדם. תנועות איטיות במגע איתם מבטיחות תוכי נח ומשתף פעולה.

קווקר

היה בעבר פופולרי יותר. גם הם כרב התוכים, מתחברים לאדם אחד. מתאימים גם לילדים. הקווקר הוא הדברן ביותר מבין התוכים הבינוניים.

קוניורים

משפחה של כ-40 תתי-מין. דרום אמריקאים. המינים הבינוניים והגדולים מבוקשים היום פחות בגלל רעשנותם. הקטנים – הפרורות – מבוקשים יותר. מתאימים מאוד לילדים. הנפוץ מביניהם הוא ה"גרין צ'יק". מופיע היום בשלל מוטציות העולות ביופיין על המקור בטבע.

קאיק

מופיע ב-2 גרסאות – שחור ראש וג'ינג'י. שחור הראש נפוץ יותר ועל כן מחירו נח יותר. תוכי סקרן, חביב, אקטיבי, מתחבר לבני המשפחה, תוכי מאוד צבעוני. מומלץ!

אפריקאים בינוניים

סנגל (בתמונה), רד בליד, מאיירס, רופל, בראון הד, ג'רדין. מינים אפריקאים בינוניים. 22-23 ס"מ. מאוד פופולרים בבתים בישראל כחיות מחמד. קשר חזק לבני אדם. מתאימים גם לילדים. תוכים לא רעשניים.

מיני קקדו שונים

תכונת הקשר לבני אדם היא תכונה של המשפחה כולה (ראה קקדו אמברלה). מבוקשים נוספים מהמשפחה הם-דוקופס - קטן יותר, טריטון – צהוב ציצית גדול, גאלה – הוורודה (בתמונה).

ראש נץ

תוכי מאוד מיוחד. פרטים מעטים מאוד נמצאים בישראל. יפה במיוחד. מתחבר מצויין לבני אדם.

לורים

משפחת תוכים מרשימה והצבעונית ביותר. חסרונם הגדול הוא הלכלוך. לדעתנו לא מתאים להחזקה בבית.